V Libiši na Mělnicku hořel dům, zemřel invalidní muž

Libiš (Mělnicko) - Při požáru rodinného domu v Libiši na Mělnicku dnes zemřel starší těžce invalidní muž. Pravděpodobně majitele domu našli hasiči uvnitř budovy už mrtvého. Škoda byla vyčíslena na 200 tisíc korun, příčinu neštěstí vyšetřovatelé zjišťují. Potvrdila to mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková. Podle mluvčího mělnické policie Václava Tichého se stal obětí požáru dvaaosmdesátiletý muž.

Požár v jednopodlažním rodinném domě vypukl kolem deváté hodiny ranní. Hasiči na místo poslali čtyři jednotky. Dům byl ale podle Kostkové těžko přístupný, což zásah komplikovalo. „Všude byly mříže a plechy,“ uvedla mluvčí. Uvnitř budovy hasiči našli muže bez známek života. Před desátou hodinou se jim požár podařilo dostat pod kontrolu a následně i uhasit. Budovu museli odvětrat, odstranit část střechy a překontrolovat půdní prostory termokamerou.

Z domu také vynesli dvě propanbutanové lahve, k jedné z nich byl připojen vařič. Tato tlaková lahev podle Kostkové před příjezdem hasičů explodovala. „Bude předána odborníkům do Technického ústavu požární ochrany,“ dodala mluvčí. Případ vyšetřuje policie. „Máme na místě výjezdovou skupinu, další informace zatím nebudeme zveřejňovat,“ dodal Tichý.