Dvojice podezřelých z vraždy místostarosty Vytopila je ve vazbě

Brno - Městský soud v Brně vzal dnes časně ráno do vazby muže a ženu, kteří jsou podezřelí z vraždy místostarosty Brna-Židenic Aleše Vytopila (ODS). Uvedla to mluvčí brněnského soudu Gabriela Stočková. Mohli by se údajně pokusit uprchnout anebo ovlivňovat svědky. Muže zatkla na Třebíčsku zásahová jednotka, pro ženu si přišli policisté v Brně.

Jihomoravský policejní ředitel Tomáš Kužel k případu uvedl, že kriminalisté zadrželi podezřelé na základě operativních informací získaných v minulých dnech. Rozhodnutí ještě není pravomocné. Muž se proti němu na místě odvolal, žena si ponechala lhůtu na rozmyšlenou.

Oba se podle vyšetřovatele Antonína Hrdličky různou měrou podíleli na vraždě i odklizení těla. Dalším vyšetřováním policisté zjistili, kde by měla být mrtvola, kterou pak i za pomoci služebních psů vypátrali. „Tělo bylo určitým způsobem poškozeno,“ řekl Kužel. Vytopilovy ostatky byly zakopány v zemi. Vražednou zbraň policisté nespecifikovali.

Pravděpodobný motiv vraždy: milostný čtyřúhelník

Vytopilova smrt nesouvisí s výkonem jeho politické funkce. Důvodem vraždy byly vztahy mezi podezřelými a obětí. Podle policistů je v pozadí případu komplikovaný milostný čtyřúhelník, který tvořili oba zadržení, Vytopil a žena, s níž nedlouho před smrtí žil a která s vraždou nemá nic společného. Oba podezřelí jsou bývalí manželé, kteří spolu i po rozvodu udržovali vztahy.

Tělo Vytopila, který zmizel před dvěma a půl měsíci, se našlo ve čtvrtek na Brněnsku. V pátek policie informovala, že testy DNA následně potvrdily, že jde skutečně o mrtvolu šestatřicetiletého komunálního politika. Toho naposledy viděli svědci 9. září večer v Mariánském údolí v Brně-Líšni, kde byl zavražděn. Následně byla jeho mrtvola převezena na jiné místo.