Sebevrazi na Moravě zastavili dva vlaky

Uherský Brod / Zábřeh – Pod koly vlaků zahynuli v pondělí dva muži. Jeden vkročil před motorový osobní vlak v Uherském Brodě, druhý si lehl na koleje před jedoucí expresní vlak v Zábřehu. Obě nehody měly vážné následky také na provoz na železnici, na jednokolejce v Uherském Brodě museli cestující i přestupovat do náhradních autobusů.

Před motorák, který jel ze Starého Města do Vlárského průsmyku, vstoupil v uherskobrodské části Těšov mladý muž. Přestože strojvedoucí ihned zastavil, záchrana mladíka už nebyla možná. Zda před vlak vstoupil úmyslně, nebo z nepozornosti, zatím policie neví. „Proč vstoupil do kolejiště, je předmětem dalšího vyšetřování,“ řekla policejní mluvčí Milena Šabatová.

Nehoda se stala kolem třetí hodiny odpoledne, vlaky potom nejezdily přibližně do šesti. Cestující proto museli přestupovat do autobusů.

Druhá nehoda se stala nedaleko nádraží v Zábřehu. Muže přejel vlak IC Regiojet, který mířil z Havířova do Prahy. Ani v tomto případě strojvedoucí přes veškerou snahu už nemohl nehodě zabránit. „Ke sražení muže došlo 350 metrů od nádraží směrem na Olomouc, kdy muž měl ležet napříč v kolejišti,“ přiblížil policejní mluvčí Josef Bednařík.

V Zábřehu se nehoda stala po půl osmé večer, železniční provoz byl poté omezen. Vlak, pod kterým muž zahynul, nabral téměř tříhodinové zpoždění.