Jedno lahvové, pane vrchní!

Praha/Velká Bíteš - Od prvního prosince opět podraží pivo, alespoň podle plzeňského pivovaru si zákazník za půllitr připlatí až o korunu navíc. Ovšem kvůli zvýšení DPH plánují zdražovat i další pivovary. Hospodští si to spočítali a vyšlo jim, že místo drahého točeného můžou zkusit nabídnout zákazníkům levnější lahvové. Ti, kteří ale nechtějí riskovat další odliv zákazníků, slibují, že s cenou hýbat nebudou, i když pivovary zdraží.

Ještě před několika lety se do restaurací a pivnic stahovaly kvůli točenému pivu desítky štamgastů. Situace se ovšem změnila. „Během 10 let klesl počet tak na třetinu. Pivo se pije, ale v hodně omezené míře,“ říká třeba majitel restaurace v Pelhřimově Dalibor Ryšánek. Poptávka klesá hlavně po nejdražších pivech, naproti tomu zažívají rozmach regionální a rodinné pivovary. Na půllitru jsou totiž až o 12 korun lacinější.

Po svém řeší problémy s nákupem drahého točeného piva majitel restaurace ve Velké Bíteši. Zákazníky do podniku láká na levnější lahvové pivo. „Pokud dávají pivovary do lahví pivo levné a do sudu drahé, tak je to jediné řešení,“ vysvětluje Jiří Rauš. Hostinští se v dnešní době shodují, že musí bojovat o každého zákazníka. „Když přijdou do marketu a vidí, že si tam koupí za cenu dvou točených piv celý box lahvových, tak raději skončí někde na zahradě, nebo s kamarádem v garáži,“ dodává majitel velkobítešské restaurace.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

Manažer Plzeňského Prazdroje Vladimír Jurina ale upozorňuje, že klíčové jsou strategie a cenová politika supermarketů. „My máme v podstatě jeden ceník, který je společný pro všechny,“ dodává Jurina.