Krajští zastupitelé vrátili plat kolegovi, který řídil opilý

Hradec Králové – Předseda finančního výboru zastupitelstva Královéhradeckého kraje Luboš Hübsch (ČSSD), který loni havaroval opilý se služebním vozem a letos v lednu kvůli tomu přišel o plat, bude odměnu opět pobírat. Navrácení platu od 1. ledna 2012 mu dnes schválili krajští zastupitelé. Měsíční odměna uvolněného předsedy výboru v hradeckém kraji činí 52 317 korun.

Hübsch havaroval 27. prosince 2010 v Hradci Králové v době své dovolené. Po nehodě, při níž nebyl nikdo zraněn, mu policisté naměřili 1,2 promile alkoholu. Soud politikovi uložil podmíněný trest osmi měsíců vězení se zkušební dobou dva roky, zákaz řízení na dva roky a pokutu 24 tisíc korun. Hübsch se proti trestu neodvolal a škody na autě a komunikaci zaplatil. Zastupitelé ho pak v lednu potrestali tím, že jeho funkce nebude placená, a to na návrh hejtmana Lubomíra France (ČSSD). „Už mě nikdy nenapadne udělat to, co jsem udělal. Raději si vezmu taxík a pojedu za deset tisíc taxíkem,“ řekl pro ČT Hübsch, který dnes při jednání zastupitelstva k tomuto bodu nevystoupil.

Dnešním rozhodnutím zastupitelů se počet placených předsedů výborů krajského zastupitelstva zvýšil z dosavadních pěti na původních šest. „Pan Hübsch celý rok fungoval jako neuvolněný předseda finančního výboru a dle mého názoru dobře,“ uvedl hejtman Franc. Krajský zastupitel Jaroslav Jirásko (KDU-ČSL) se naopak domnívá, že Hübsch k výkonu funkce „není příliš kompetentní.“