Opilý řidič autobusu se hájí technickou závadou

Praha - Řidiče, který ve čtvrtek odpoledne opilý havaroval s autobusem plným dětí v Lochkovském tunelu, vyšetřuje policie pro podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Dnes to řekla policejní mluvčí Eva Stulíková. Dodala, že muž se hájí technickou závadou na voze.

„Policie prověřuje, zda na autobusu došlo k technické závadě, kterou řidič uplatňuje,“ řekla Stulíková. Pokud policie usoudí, že jednání řidiče naplnilo skutkovou podstatu trestného činu, bude v nejbližší době obviněn.

Autobus se školáky, kteří se vraceli z výletu, projížděl tunelem ve směru na Plzeň. Řidič v jedné chvíli nezvládl řízení a narazil do stěny tunelu. V době nehody ve voze sedělo 38 dětí z první třídy jedné mimopražské školy i se čtyřmi učitelkami. Domů je převezl náhradní autobus, který byl přistaven asi po dvou hodinách. Třiatřicetiletému řidiči policisté naměřili dechovou zkouškou tři promile alkoholu v krvi. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.

Nehoda komplikovala víc než dvě hodiny provoz ve směru na dálnici D8. Z autobusu vytékaly provozní kapaliny, a tak na místě museli zasahovat hasiči. Havarovaný vůz odvezla krátce po 17.00 odtahová služba.