Mladí fotbalisté z Jihlavy udělali radost nemocným dětem

Jihlava – Pacienti dětského oddělení jihlavské nemocnice dostali už předem mikulášské dárky. Hračky koupili nemocným dětem mladí fotbalisté z Jihlavy za peníze, které mezi sebou vybrali a nebo si je vydělali na brigádách. Za dětmi do nemocnice chtějí mladí sportovci chodit několikrát do roka. Letos akci podpořil i zpěvák Jakub Smolík.

Desítky různých dárků dali sportovci nejprve tajně pod vánoční stromeček, kde si je potom děti rozbalily. Za těmi, které musely zůstat v posteli, přišli osobně přímo na pokoj. „Musí to být asi hrozné, když jsou tady samy bez rodičů a ještě takhle malé,“ řekl po návštěvě hráč FC Vysočina Jihlava Jan Zábrodský.

„Naši kluci kromě školy a fotbalu do hlavy vtěsnají i takovouhle myšlenku a to je, myslím, v dnešní době velký poklad,“ řekla ČT spoluorganizátorka akce Radka Kounková. Fotbalisté chtěli podle svých slov malým dětem hlavně udělat radost. „Na dárky jsme se skládali celý tým,“ dodal Štěpán Maruš.

Dárky navíc nepotěšily jen děti, ale i jejich rodiče a personál nemocnice. „Hračky nám pomáhají strašně moc, abychom měli děti čím zabavit, zaměstnat, abychom odpoutali pozornost, když jim děláme třeba bolestivější zákroky,“ řekla ČT vrchní sestra dětského oddělení Simona Hájková. Za dárky poděkoval i primář Milan Svojsík: „Děkujeme vám pěkně a fotbalistům přejeme, aby jim to střílelo.“