Agresivní řidič ohrožoval v Praze dalšího motoristu pistolí

Praha – Agresivní řidič dodávky vyhrožoval ve středu v pražské ulici Argentinská dalšímu motoristovi zastřelením. Sedmadvacetiletý slovensky hovořící muž měl u sebe sice jen plynovou pistoli, ale i tak mu hrozí až jeden rok vězení za trestný čin nebezpečné vyhrožování. Na policejním webu to dnes uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Muž v osobním autě, na kterého řidič dodávky mířil pistolí, hned po hádce zavolal na tísňovou linku. „Oznamovatel po celou dobu druhého řidiče sledoval a policisty informoval, kudy projíždí,“ řekl Hulan. Policisté zastavili dodávku u hlavního nádraží.

Policisté později zjistili, že oba motoristé v Argentinské několikrát nebezpečně přejížděli z pruhu do pruhu. „Řidiči přiznali, že se víceméně blokovali navzájem,“ sdělil policejní mluvčí. Řidič dodávky to však neunesl, na nejbližší světelné křižovatce, kde právě svítila červená, vystoupil a šel k osobnímu autu s pistolí v ruce. Na řidiče osobního vozu začal křičet, že ho zastřelí, jestli mu ještě jednou zkříží cestu.