Policie u Velichova pátrá po postřeleném muži

Velichov (Karlovarsko) - V pohotovosti jsou od včerejška policisté na Karlovarsku. Od večera marně pátrají po muži, který se ztratil v lesích vojenského újezdu Hradiště u Velichova. Muž zavolal na tísňovou linku, že je postřelený. Policisté, psovodi i vrtulník pátrali po muži několik hodin, najít se ho nepodařilo. Akce v terénu byla ukončena dnes odpoledne, policie bude v pátrání pokračovat jinými způsoby.

Mužský hlas stihl na linku 112 uvést pouze přibližnou oblast, kde se nachází. Mělo to být v okolí Velichova a Kyselky. Mobilní signál byl ale velmi nekvalitní, jménu muže nebylo rozumět. Znovu spojit se s ním už nepodařilo. Jeho totožnost nezjistili policisté ani přes mobilního operátora, protože muž telefonoval z anonymní dobíjecí karty. „Máme jeho telefonní číslo. To se snažíme lokalizovat, ale protože je zde velmi špatný signál, tak se nám ztrácí,“ řekl mluvčí karlovarské policie Pavel Valenta. Jasno v totožnosti muže neudělalo ani vyšetřování v okolních vesnicích.

V oblasti o asi 10 kilometrech čtverečných ho hledalo na sto padesát lidí. Rojnice prohledávaly těžký terén za mrazu - nad ránem zde bylo devět stupňů pod nulou. „Do pátrací akce byli nasazeni strážníci z Prahy se speciálně vycvičenými psy, vojenští policisté i dobrovolní hasiči,“ dodal Valenta. Mnohahodinová pátrací akce byla ukončena i s ohledem na to, že v oblasti, kde by se hledaný mohl nacházet, se zhoršuje počasí.

Podle poznatků policie nebyly včera ve vojenském prostoru ostré střelby, v okolí ale probíhalo několik mysliveckých honů. Policie žádá občany, kteří by mohli pomoci s identifikací muže nebo s informacemi o jeho pohybu, aby se obrátili na linku 158.