Policie nemůže najít důležitého svědka Vytopilovy vraždy

Brno – Kriminalisté, kteří vyšetřují vraždu místostarosty Brna-Židenic Aleše Vytopila, marně pátrají po klíčovém svědkovi. Dosud neznámý muž měl jet kolem místa zločinu na kole a zastřeleného Vytopila mohl spatřit. Policejní mluvčí Petra Vedrová proto žádá svědka, kterého kriminalisté nedokázali dohledat, aby se sám přihlásil na linku 158.

Aleš Vytopil byl zavražděn v pátek 9. září kolem sedmé hodiny odpoledne v Mariánském údolí v Brně. Cyklista v té době údolím projížděl směrem k restauracím Eldorádo a U Raka. Mohl proto zahlédnout nejenom oběť, ale i jejího vraha. „Svědectví cyklisty může být pro objasnění celé kauzy klíčové. Neměl by proto již otálet a přihlásit se na krizovou telefonickou linku 158,“ upozornila policejní mluvčí.

Z vraždy jsou obvinění 45letá žena a její 37letý bývalý manžel, oba jsou ve vazbě. Policie ale dosud nezná přesné okolnosti, za kterých židenický místostarosta zahynul, ani motiv. Pravděpodobně šlo o důsledky osobních vztahů podezřelých se zavražděným, mohlo jít o peníze nebo o dítě, které měl obviněný muž se svojí někdejší partnerkou, ta se s ním však rozešla a později i s dcerou žila u Vytopila.

Když kriminalisté oznámili, že nalezli tělo místostarosty pohřešovaného dva měsíce, uvedli také, že ostatky byly „jistým způsobem poškozeny“. Podle důvěryhodných zdrojů byla oddělena hlava a zakopána, stejně jako tělo. Pachatelé ji pak, patrně v obavě před odhalením, vykopali a hodili do řeky. Aleš Vytopil byl zavražděn v září v Brně, tělo policie objevila v listopadu nedaleko Moravského Krumlova.