Kuřačka málem uhořela na své nemocniční posteli

Ostrava – Ve Vítkovické nemocnici v Ostravě hořelo. V jednom z pokojů vypukl požár – zřejmě od cigarety, kterou kouřila jedna z pacientek. Plameny ji potom téměř zahubily, nakonec skončila v kritickém stavu na popáleninovém centru ostravské fakultní nemocnice. Druhá pacientka, která v pokoji byla, se nadýchala zplodin. Je ale ve stabilizovaném stavu a starají se o ni lékaři vítkovické interny. Kvůli požáru museli zdravotníci evakuovat celkem 22 pacientů.

Pacientka Vítkovické nemocnice, která na svém lůžku téměř zahynula, přišla za lékaři kvůli rakovině. Teď však leží v kritickém stavu na popáleninovém centru ostravské fakultní nemocnice. „Má popáleniny třetího stupně na 42 procentech těla,“ uvedl mluvčí FN Ostrava Tomáš Oborný.

Plamenů na pokoji ve třetím patře interny ve Vítkovicích si jako první všiml zdravotnický asistent a okamžitě je uhasil hasicím přístrojem. Policisté, kteří příčinu požáru vyšetřují, předpokládají, že si šestašedesátiletá pacientka v pokoji přes zákaz zapálila cigaretu. Na místě policisté našli cigarety a zapalovač. Že si žena, která teď bojuje o život, zapálila cigaretu, potvrdila i druhá pacientka. Ta se sama při požáru nadýchala zplodin.

K dalším zraněním nedošlo, ačkoli se dvaadvacet pacientů dočasně stěhovalo. „Oheň se nerozšířil do ostatních pokojů, nicméně pacienti na interně museli být evakuováni o patro výš,“ přiblížila mluvčí Vítkovické nemocnice Hana Szotkowská. 

Podobnou situaci zažili nedávno také v ostravské městské nemocnici. Před třemi měsíci kvůli požáru na rehabilitacích museli zdravotníci narychlo evakuovat 43 pacientů. Příčinu požáru doposud zjišťují policisté a hasiči.