Paraglidista visel v mrazu hodiny na stromě

Ústí nad Labem – Paraglidistu uvízlého na stromě zachraňovali odpoledne hasiči na okraji Ústí nad Labem. Havaroval uprostřed lesa, daleko od obydlené části. Pomoc si zavolal mobilem. Hasičům ale komplikoval práci nepřístupný terén a mráz. Muže vyprostili až po dvou hodinách.

Paraglidista odstartoval z vyhlídky nad městem, zpátky se ale už vrátit nedokázal. Zachytil se do jednoho ze stromů a visel na tenké větvi dvacet metrů nad zemí. Situaci mu ztěžoval desetistupňový mráz a vítr. „Mezi lítači se říká, že jsem takzvaně zavětvil. Přišel poryv, poklapalo to, a i když tady lítáte x hodin a dní, může přijít něco nepředvídatelného,“ popsal situaci zachráněný paraglidista.

Hasiči zpočátku muže složitě hledali. Pomocí mobilního telefonu jim popisoval, co vidí okolo sebe a jak se k němu dostanou. Na místě pak zvažovali, zda nepřivolat na pomoc vrtulník. Nakonec jeden z hasičů vylezl do koruny stromu a uvízlému hodil lano, pomocí kterého se dostal na zem.

Policistům muž musel dokázat, že nehavaroval pod vlivem alkoholu. Protože neporušil žádné předpisy, nebude za zásah hasičů platit.