Řidič nepřežil srážku s kamionem na Kroměřížsku

Zástřizly (Kroměřížsko) - Dvaatřicetiletý řidič osobního vozu Volkswagen Passat nepřežil dnes večer na silnici I/50 v kopcích pod hradem Buchlov střet s kamionem značky Scania. Tragická nehoda se stala kolem 20. hodiny mezi motorestem Samota a odbočkou na obec Staré Hutě. Osobní vůz se po srážce rozpadl na dvě poloviny. Záchrana řidiče nebyla možná, jak řekl mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

„Podle prvotních informací nákladní automobil jedoucí z Uherského Hradiště na Brno přejel z nezjištěných příčin do protisměru, kde se střetl s osobním vozidlem,“ uvedla kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Podle Mitáčka slovenský kamion dostal zřejmě v zatáčce na zasněžené vozovce smyk. „Návěsem pak doslova osobní auto ze strany od řidiče rozpáral, nemá bok,“ popsal Mitáček s tím, že doprava byla v místě svedená do jednoho pruhu.

Dnes jde ve Zlínském kraji již o druhou smrtelnou dopravní nehodu. Ráno nepřežil čtyřiadvacetiletý řidič Škody Felicia náraz do stromu nedaleko obce Kurovice. Na Kroměřížsku jde o první dvě úmrtí v dopravě v tomto roce, loni zde na silnicích zemřelo 11 lidí. Ve Zlínském kraji letos zahynulo při dopravních nehodách zatím pět lidí, loni jich za celý rok bylo 43.