Policisté bourali, tři lidé jsou zraněni

Praha – Při večerní srážce policejního a civilního automobilu u pražského Kačerova utrpěli zranění tři lidé, dva z nich jsou zraněni vážně. Příčinu nehody svých kolegů, kteří spěchali k ohlášenému vandalismu, vyšetřují dopravní policisté. Podle policejní mluvčí Evy Kropáčové projížděl policejní vůz křižovatkou a měl rozsvícena výstražná světla.

Nehoda se stala v sedm hodin večer v křižovatce Michelské a Hodonínské ulice. „Řidič s policejním vozidlem se zapnutým výstražným znamením vjel do křižovatky, kde následně došlo ke střetu s vozem Škoda Felicia. V tomto vozidle řidič a jeho spolujezdkyně utrpěli zranění. Na místě byli ošetřeni a převezeni do nemocnice. Jeden z policistů taktéž utrpěl lehké zranění,“ uvedla mluvčí Kropáčová. Podle mluvčí záchranářů Jitky Ernestové byli dva lidé z civilního auta zraněni vážně. V místě nehody byl téměř dvě hodiny omezen průjezd.

Původně mířila policejní hlídka k ohlášenému případu vandalství. „Kousek od místa, kde došlo k nehodě, měla skupina vandalů ničit auta,“ sdělila policejní mluvčí.