Rakušané chtějí v centru Prahy přestavět dva starší domy na kanceláře

Praha – Rakouská realitní skupina Immofinanz Group chce v centru Prahy přestavět dvě starší budovy na nové kanceláře. Celková výše investic by měla dosáhnout zhruba 45 milionů eur (asi 1,1 mld Kč). Jedna z budov se nachází v Jindřišské ulici – tam už stavební práce začaly. Projekt v Jungmannově ulici zatím čeká na stavební povolení. Do portfolia skupiny Immofinanz patří v Česku 36 nemovitostí v hodnotě 624,8 milionu eur (kolem 15,5 miliardy korun). Společnosti patří na tuzemském trhu například 16 kancelářských budov nebo síť obchodních parků Stop.Shop.

Budovu na rohu ulice Politických vězňů a Jindřišské a další nemovitosti koupil Immofinanz spolu s firmou Lordship v roce 2006 od ČSOB. „Chtěli jsme však převzít úplnou zodpovědnost za projekt, a tak jsme minulý rok odkoupili podíl Lordshipu,“ uvedl Eduard Zehetner, předseda představenstva Immofinanz.   

Projektu v Jindřišské rakouský developer natolik věří, že ho financuje z vlastních zdrojů a bez předem sjednaných nájemců. Měsíční nájemné v budově bude činit zhruba 24 eur (asi 598 korun) za metr čtvereční. Celková investice do projektu Jindřišská 16 má činit 24,6 milionu eur (přibližně 613 milionů korun). Architektem projektu, který kromě původní budovy bude zahrnovat i zcela novou část, je architektonická kancelář DaM.     

Vizualizace objektu v Jindřišské ulici
Zdroj: Immofinanz Group

Nedávno oznámila skupina Penta, že přestaví bývalé sídlo Rudého Práva u Florence na administrativní komplex o rozloze skoro 50 tisíc metrů čtverečních. Stavba má být hotová na konci roku 2013 – tedy podobně jako projekt v Jindřišské, který ale nabídne jen 6 800 metrů čtverečních kanceláří. Konkurence ze strany Penty se však Rakušané nebojí. „Náš produkt má zcela jiný charakter,“ poznamenal Ralph Bezjak, ředitel Immofinanz pro výstavbu komerčních nemovitostí.