V Budějovicích se srazil autobus s trolejbusem - šest lidí je zraněných

České Budějovice – Při srážce autobusu a trolejbusu v Českých Budějovicích utrpělo šest lidí zranění. V kritickém stavu je řidič autobusu, dohromady cestovalo v obou vozidlech asi 30 lidí. Křižovatka u autobusového nádraží proto bude ještě nějakou dobu uzavřena. Nehodu zřejmě zavinil právě řidič autobusu. Podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala se celková škoda na vozidlech odhaduje na 1,5 milionu korun. Provoz na křižovatce se podařilo obnovit po osmé hodině večer.

„Záchranáři na místě ošetřili šest lidí. Řidič autobusu utrpěl mnohačetná poranění a byl v kritickém stavu převezen na anesteziologicko-resuscitační oddělení českobudějovické nemocnice. Dalších pět lidí bylo zraněno lehce. Jednalo se především o poranění hlavy, zhmoždění hrudníku a drobné řezné ranky,“ upřesnila mluvčí krajských záchranářů Petra Kafková.

Všichni zranění byli převezeni do českobudějovické nemocnice. Těžce zraněný řidič, kterého policie podezřívá ze zavinění srážky, byl podle mluvčího nemocnice Jana Duška před 19:00 stále na operačním sále.

Autobus budějovického ČSAD se srazil s trolejbusem linky číslo tři na křižovatce ulic Průmyslová a Dvořákova před 16:30. Mluvčí jihočeské policie vyzývá další, údajně zraněné cestující, kteří místo nehody opustili před příjezdem policie a záchranářů, aby se ozvali na linku 158.Odhadovaná škoda na trolejbusu činí podle mluvčího Drápala milion korun, na autobusu půl milionu korun.