Nové Regionovy propagují kraj – mumií a loutkami

Pardubice – Tradiční žlutá a zelená už nepokrývá pardubické regionovy. Kraj polepil dvě zmodernizované jednotky, které dnes posílily regionální flotilu Českých drah, motivy propagujícími místní zajímavosti. Jedna z nich je ozdobena mumií, která je jedním z lákadel Moravské Třebové, druhá je polepena motivem loutek a bude jezdit na Chrudimsku. V budoucnu chce Pardubický kraj obdobným způsobem polepit i dalších třináct vlaků, které jezdí na regionálních linkách.

Kraj v minulosti vyzval občany, aby hlasovali, které zajímavosti se mají na železničních vozidlech objevit. Kromě moravskotřebovské mumie a chrudimských loutek jsou připraveny polepy s motivy Kunětické hory, pardubického perníku, hlineckých lidových tradic, rotundy sv. Kateřiny v České Třebové, kladrubáků nebo tří slavných osobností Pardubického kraje – Jana Pernera, Emila Holuba a Bedřicha Smetany.

Vlaky propagující Pardubický kraj a jeho divy postupně vyjedou během letošního a příštího roku. Kromě zrekonstruovaných jednotek Regionova se v příštích letech na koleje v regionu vydají také nové elektrické soupravy od Škody nazvané Regiopanter. Ty mají jezdit především na spojnici z Pardubic do Hradce Králové.

Na lince Česká Třebová–Moravská Třebová bude jezdit Regionova s motivem moravskotřebovské mumie.
Na lince Česká Třebová–Moravská Třebová bude jezdit Regionova s motivem moravskotřebovské mumie.