Na Ostravsku havaroval trolejbus, 10 zraněných

Ostrava - V Ostravě dnes odpoledne narazil trolejbus do sloupu. Při nehodě se zranilo několik cestujících, přičemž poslední informace hovoří o deseti lehce zraněných. Nehoda se stala okolo 14:00 nedaleko centra Ostravy. Trolejbus havaroval ze zatím neznámé příčiny. „Okolnosti nehody nyní zjišťujeme,“ řekla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková. Mezi zraněnými je podle jejích slov devět cestujících a šestapadesátiletý řidič.

Doplnila, že postupně se mění počet zraněných cestujících. „První informace hovořily o třech, později dva přibyli. Nyní víme o osmi zraněných,“ řekla mluvčí. Je to podle ní způsobeno tím, jak cestující postupně vyhledávali lékařské ošetření. „Zatím víme o lehce zraněných. I to se ale může ještě změnit,“ dodala Holčáková. 

Mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela dodal, že podle zasahujících hasičů v autobuse cestovaly dvě desítky lidí. Zranění utrpělo devět z nich, dodal. „Hasiči po příjezdu nemuseli žádného zraněného vyprošťovat z havarovaného trolejbusu, postarali se ale o zraněné na chodníku. Některým poskytovali první předlékařskou pomoc, také je přenášeli k sanitkám,“ řekl Kůdela. Dodal, že trolejbus narazil do sloupu veřejného osvětlení, ke kterému byly připojeny i troleje. „Pomocí automobilového žebříku jsme odlomili lampu nebezpečně visící na sloupu nad silnicí,“ řekl.

Nehoda trolejbusu
Nehoda trolejbusu

Mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl uvedl, že sanitky z místa do několika nemocnic převezly pět lidí. Jednalo se o tři muže a dvě ženy ve věku od 25 do 81 let. „Utrpěli vesměs lehká či středně těžká poranění hlavy či končetin, v jednom případě pak zad,“ řekl Humpl. Dodal, že i další tři lidé, kteří utrpěli pouze drobná poranění, vyhledali pomoc zdravotníků. 

Policisté nyní hledají svědky, kteří mohou okolnosti kolize popsat. „Žádáme všechny svědky, kteří mohou k věci uvést jakoukoliv informaci, aby nás kontaktovali na lince 158, a to i cestující z předmětného trolejbusu, kteří dosud nekomunikovali s policisty,“ řekla Holčáková. Podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala by jasno do příčiny nehody mohla vnést analýza tachografu z trolejbusu. Ta by měla být provedena během týdne. Škodu, která vznikla, inspekce odhaduje na 500 tisíc korun.