Auto po nehodě zachvátily plameny, řidič uhořel

Bučovice (Vyškovsko) – Obzvlášť tragicky skončila ranní srážka dvou osobních aut u Bučovic na Vyškovsku. Jedno z vozidel se po nehodě vzňalo. Uvnitř zůstal uvězněn řidič, který v plamenech zahynul. Řidiče z druhého havarovaného vozidla vyprostili svědci nehody. Silnice I/50 byla kvůli nehodě celé dopoledne uzavřena.

Nehoda se stala po půl sedmé ráno na hlavním tahu z Brna na Slovensko. Čelně se srazil malý Volkswagen Polo a větší Peugeot 608. Podle průběžných výsledků vyšetřování se nehoda stala poté, co vjel volkswagen v zatáčce u výjezdu z Bučovic do protisměru. V obou automobilech zůstali po střetu uvězněni jejich řidiči, další lidé, kteří kolem projížděli, však přispěchali na pomoc. Zatímco řidiče z peugeotu se jim podařilo rychle vyprostit, ve volkswagenu, který se po srážce vzňal, zůstal řidič zaklíněn za nohy. Lidé, kteří se mu snažili pomoci, použili ruční hasicí přístroje – avšak bezvýsledně. Plameny zachvátily celé vozidlo a řidiče zahubily.

Když na místo dorazili hasiči, bylo celé auto v plamenech, udusit je se podařilo až v sedm hodin – více než dvacet minut po nehodě. Zraněného řidiče z druhého vozu zatím přepravili vrtulníkem zdravotníci do nemocnice.

Silnice I/50 byla po nehodě obousměrně uzavřena, hasiči na místě pracovali ještě několik hodin. Objízdná trasa vedla přes Kyjov. Řidiči se mohli na bučovickou silnici vrátit v poledne.