Na Frýdeckomístecku uspořádali squatteři nepovolený koncert
Ropice - Desítky policistů dohlížely v noci v Ropici na Frýdeckomístecku na nepovolený koncert rockových skupin. Na soukromém pozemku v opuštěném statku se sešlo asi 120 lidí, kteří se hlásí ke squatterskému hnutí. K incidentům nedošlo.
"Donesli si svoji aparaturu, svůj agregát, protože tady není žádná elektřina, tak to tady všechno spustili a bavili se," prohlásil Marcel Majtner z Policie ČR v Třinci. Ruch byl opravdu velký, takový místní obyvatelé velmi dlouho nepamatují, jak podotkl jeden z nich.
Koncert spojený s přednáškou a výstavou amatérských fotografií a kreseb pořádali jeho organizátoři v rámci mezinárodních dnů na podporu sguattingu a alternativních center. Netrval však dlouho. Policisté se začali sjíždět krátce po jeho začátku a účastníky vyzvali, aby soukromý objekt okamžitě opustili. "Abych řekl pravdu, tak s podobnými konflikty se dalo počítat, protože naše aktivity jsou v rozporu se zákonnými normami země, ve které žijeme," sdělil jeden z vyznavačů sguattingu. Marcel Majtner potvrdil, že žádné incidenty nebyly a nemusel být prováděn žádný zákrok.
Smyslem squatterského hnutí je vybírat si dlouhodobě nevyužívané chátrající objekty a navracet jim život. Říkají, že mají vztah k přírodě a snaží se poukazovat na špatnou bytovou politiku. "Tady jsou lidi, kteří mají mozek v hlavě a chtějí za něco bojovat. Tady není svoboda a my za ni chceme bojovat," vyjádřila se jiná squatterka.
Squatteři se netají tím, že podobné akce budou pořádat i nadále. Policie ukončila akci ve 23:00 hodin, kdy objekt opustil poslední účastník.
Hlavní zprávy
-
VideoU Čáslavi havarovalo ruské letadlo, nefungoval mu podvozek aktualizováno před 47 minutami Praha - Na letišti u Čáslavi dnes při přistání havaroval ruský vojenský letoun. Letadlu se při přistání nevysunul podvozek, sjelo z dráhy a začalo hořet. Na palubě bylo 23 lidí, ... -
VideoBSA upozornila deset tisíc firem, že používají nelegální software vydáno před 1 hodinou Praha - Na firmy, které potřebují software ke své činnosti a nemají zakoupené licence, si posvítila česká pobočka Business Software Alliance. S podezřením, že využívají nelegální ... -
15 procent manažerů je svolných k úplatku, v ČR ještě o 13 víc vydáno před 2 hodinami Praha – Dát úplatek kvůli zakázce není pro 15 procent manažerů předních světových firem žádný problém. Ti čeští jsou k podplácení ještě náchylnější, jejich procento se ... -
Za pomoc při dopadení Usámy dostal pákistánský lékař 33 let vydáno před 1 hodinou Islámábád – Třiatřicet let vězení za velezradu dostal pákistánský lékař, který údajně pomáhal americké CIA najít Usámu bin Ládina. Šakíl Afridí byl obviněn z velezrady ...
Další v rubrice
-
před 18 minutami Incheba má podle soudu Praze zaplatit za požár Průmyslového paláce
-
před 1 hodinou Šedesátiletý ozbrojený muž přepadl v Plzni lékárnu
-
před 2 hodinami V historickém dole na Sokolovsku se zapařilo uhlí a hrozí požárem
-
před 2 hodinami Úřady pochybují o platnosti darovací smlouvy pro D11
Nejčtenější v rubrice
- 23. 5. 2012 16:15 U Čáslavi havarovalo ruské letadlo, nefungoval mu podvozek
- 22. 5. 2012 17:37 Žena držela v Havířově dětské rukojmí a pobodala učitelku
- 21. 5. 2012 22:01 Středočeští radní si odhlasovali, že zůstanou ve funkcích
- 22. 5. 2012 20:52 Drahý benzin nahnal lidi zpět do vlaků a autobusů
- 22. 5. 2012 09:51 Liberec koupil tramvaj za 45 milionů, sestavit si ji ale musí sám
- 22. 5. 2012 14:48 Polský autobus havaroval na Šumpersku, 11 zraněných

