Při paraglidingu se na Litovelsku těžce zranila žena

Chudobín - V poledne spadl mezi Chudobínem a Slavětínem na Litovelsku bezmotorový paraglide. Při pádu se těžce zranila mladá žena. Vrtulník ji převezl do fakultní nemocnice v Olomouci. V tuto chvíli je její stav stabilizovaný a není v přímém ohrožení života.

Jednadvacetiletá dívka spadla zhruba z pětimetrové výšky. Podle svědků byla na místě se skupinkou dalších čtyř lidí a údajně neměla na hlavě helmu. Záchranná služba ji vrtulníkem přemístila na urgentní příjem olomoucké nemocnice.

„Z urgentního příjmu byla přesunuta na jednotku intenzivní péče neurochirurgické kliniky, vzhledem k těžkému poranění mozku lékaři zatím stanovili konzervativní léčbu, samozřejmě rozhodující budou příští dny,“ uvedl mluvčí Fakultní nemocnice Olomouc Egon Havrlant.

„K dané nehodě nemohu nic konkrétního říct, nejsem obeznámen s vyšetřováním, ale obecně, pokud by se ukázalo, že jednou z příčin zranění pilota je to, že neměl přilbu, je to samozřejmě závažné porušení pravidel asociace,“ dodal inspektor paraglidingu Jiří Valenta. Co bylo přesnou příčinou nehody, zatím vyšetřovatelé nevědí.

/*json*/{"map":{"lat":49.688696,"lng":17.036804,"zoom":14,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.688696,"lng":17.036804,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/