Handicapovaní neherci si zahráli ve filmu Voňavá pochoutka

Ostrava – V ostravském klubu Cooltour měl premiéru film Voňavá pochoutka. Patnáctiminutový snímek vznikl ve spolupráci profesionálního filmového štábu a handicapovaných neherců z centra Čtyřlístek a za tři týdny se bude ucházet o jednu z cen na festivalu Mental Power Prague Film – mezinárodního festivalu (ne)herců s mentálním a kombinovaným postižením.

Jednou z hlavních postav filmu Voňavá pochoutka je Emil, který vozí každý týden malý dárek své přítelkyni. Když si ale krabici z obchodu odnáší tentokrát, tak netuší, jaké problémy mu přinese. „Tentokrát ho koupí na poslední chvíli a přináší mu určité trampoty po cestě a celý film je o těch trampotách, o tom, zda ten dárek nakonec předá či nepředá,“ vysvětluje manažerka projektu Ivana Martáková. 

Profesionální filmaři s klienty Čtyřlístku film natáčeli šest dní, dvanáct hodin denně v okolí Ostravy v únorových dvacetistupňových mrazech. Ani kruté mrazy ale účastníkům náladu nezkazily. „Neherci měli úžasnou spoustu energie, měli pořád spoustu optimistu, ta spolupráce byla úplně úžasná,“ pochvaluje si Martáková.