Ulici Ve Smečkách ohlídá nová služebna městské policie

Praha – Detailní dohled na pražskou ulici Ve Smečkách chtějí mít městští policisté. V oblasti proslulé vysokou koncentrací veřejných domů zřídí město novou služebnu. Její vznik schválila rada městské části Praha 1. Městští policisté budou k vidění v sousedství nového podniku, do kterého lákají zákazníky spoře oděné ženy z výloh. Radnice doufá, že se tak podaří odradit potenciální zákazníky.

 

Služebna by měla vzniknout v domě číslo 17, který městská část spoluvlastní. Nájemné, které budou strážníci platit, dosáhne pouze symbolické koruny za měsíc. Podle radního Prahy 1 Ivana Solila je nutné strážníky do Smeček poslat, protože provozovatelé nevěstinců účelově testují, kam až mohou zajít. „Pokud na aroganci majitelů nevěstinců nebudeme za Prahu 1 pružně a efektivně reagovat, budou 'uličky lásky' od Smeček až po Pařížskou,“ uvedl radní Solil.

Nájemní smlouva na nebytový prostor o celkové rozloze 235 metrů čtverečních bude podepsána do konce tohoto týdne. Strážníci by se pak do nových prostor měli přesunout do tří týdnů. Zřízení nové služebny bude podle Ivana Solila stát desítky tisíc korun. „Budou minimální. Na místě se musí vybudovat jen sociální zázemí, musí se to vybavit stoly, vymalovat,“ shrnul.

Magistrát hlavního města nyní připravuje návrh zákona o regulaci prostituce, který by se k pražským zastupitelům mohl dostat letos na podzim. Poté by jej ale ještě musely projednat obě komory parlamentu a schválit prezident. „Samotný pojem prostituce je nejasný, proto by byla její regulace složitá. Zároveň by to znamenalo, že ji legalizujeme. Jsem skeptický k tomu, jak bychom to chtěli udělat,“ okomentoval minulý týden snahy magistrátní pracovní skupiny primátor Bohuslav Svoboda.