Hořel areál firmy na likvidaci odpadu na Chrudimsku

Prachovice (Chrudimsko) – Sedm hasičských jednotek bojovalo s požárem, který v noci vypukl v areálu firmy na likvidaci odpadů v Prachovicích na Chrudimsku. Lokalizovat požár jim trvalo déle než šest hodin. Škoda, kterou oheň způsobil, činí nejméně 400 tisíc korun, zplodinami nebyl nikdo ohrožen, lidem v okolí se dýchalo dobře.

Objekt, kde po druhé hodině v noci začalo hořet, ještě nebyl zkolaudován a byl ve zkušebním provozu. Vzplál zřejmě cizí předmět v násypce drtiče, odkud začal hořící odpad padat na pás. „Obsluha se snažila požár ihned uhasit, k tomu spotřebovala 16 ručních hasicích přístrojů. Přesto se plameny nepodařilo zkrotit,“ uvedla mluvčí hasičského sboru Vendula Horáková. I snaha hasičů byla dlouho marná, požár lokalizovali až po deváté hodině. Potom po dohodě s vedením firmy ze zásobníku postupně vyskladnili a uhasili zbytek materiálu.

Kromě hasičů – profesionálů z Chrudimi a Seče a dobrovolných jednotek z Načešic, Seče, Heřmanova Městce, Třemošnice a Prachovic – přijeli na místo také inspektoři životního prostředí.