Při střetu auta s autobusem u J. Hradce zemřeli tři lidé

Rodvínov (Jindřichohardecko) - Tři muži zemřeli při dnešní nehodě u Rodvínova na Jindřichohradecku. Cestovali v osobním voze, který se čelně srazil s autobusem, v němž byl pouze řidič, řekla mluvčí jihočeských záchranářů Petra Kafková. Nehoda se stala odpoledne na silnici I/23 mezi Jindřichovým Hradcem a Pelhřimovem. Komunikace byla po nehodě pět hodin uzavřená, policie ji opět zprůjezdnila před 19:00.

Bezprostředně po srážce zemřeli dva muži ve věku 30 a 46 let. Čtyřiašedesátiletého muže, který také cestoval v osobním autě, začali záchranáři po příjezdu resuscitovat. „Na místě však podlehl svým zraněním a zasahující lékař byl nucen nakonec konstatovat jeho smrt,“ řekla Kafková. Podle svědků na místě nehody se osobní auto jedoucí od Jindřichova Hradce z neznámých důvodů dostalo do protisměru a srazilo se s autobusem. Příčiny nehody policie stále vyšetřuje.

Pdobně tragická nehoda se stala v pondělí 28. května v Hrádku nad Nisou na Liberecku. Třicetiletý řidič nezvládl průjezd zatáčkou před Dolním Sedlem. Auto se střetlo nejprve s betonovým sloupkem, poté se sloupem dopravního značení a nakonec narazilo do stromu. Havárii nepřežili čtyři lidé.

Nehoda u Rodvínova je nejtragičtější dopravní nehodou v Jihočeském kraji od 12. června loňského roku. Tehdy při havárii dvou aut u Hluboké nad Vltavou na Českobudějovicku zemřeli čtyři lidé. Dva z nich byli policisté, kteří přepravovali muže z Písecka na protialkoholní záchytnou stanici.