Nehoda blokovala jihlavsko-havlíčkobrodskou silnici i sjezd z D1

Jihlava – Sjezd z dálnice D1 u Jihlavy byl tři hodiny částečně neprůjezdný a na jihlavsko-havlíčkobrodské silnici se tvořily kolony. Na křížení sjezdu se silnicí se srazilo nákladní auto s osobním. Řidička menšího vozu utrpěla těžké zranění hlavy, přívěs nákladního vozidla se převrátil a je nutné přeložit jeho náklad. Provoz na silnici spojující Jihlavu s Havlíčkovým Brodem byl řízen kyvadlově, vozidla sjíždějící z dálnice D1 se přitom ocitala takřka v jádru uzavírky.

Nehoda se stala před devátou hodinou. Podle svědků nedalo osobní auto sjíždějící z dálnice přednost nákladnímu vozu na hlavní silnici. „Řidič strhl řízení a převrátil přívěs s nákladem obilí,“ doplnila policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Osmatřicetiletá řidička osobního auta musela být s těžkými poraněními letecky transportována do nemocnice, havarovaná vozidla ale na místě zůstala. Překládání nákladu a vyprošťování převráceného kamionu bude zřejmě trvat až do odpoledne. Kolony, které se u nehody vytvořily, dosahovaly až do Jihlavy a Havlíčkova Brodu, fronta aut popojížděla i na dálnici D1.

Místo nehody se podařilo plně zprůjezdnit po poledni. Omezení tak trvalo déle než tři hodiny.

Auto po srážce s nákladním vozem
Auto po srážce s nákladním vozem