Kladno bez elektřiny, vyhořela trafostanice

Kladno - Velkou část Kladna postihl odpoledne výpadek elektrického proudu. Kladenský primátor Dan Jiránek serveru iDNES.cz řekl, že vyhořela rozvodna na Dříni. Bez elektřiny bylo odhadem kolem 60 tisíc lidí. Nefungovaly semafory či elektronické zámky. Několik lidí museli hasiči vyprošťovat z výtahů. Dodávky se podařilo zčásti obnovit po deváté hodině večer, plně pak o hodinu později.

Výpadek začal kolem 17. hodiny. Elektřina podle dostupných informací nešla ve čtvrti Kročehlavy, Švermov a centru města. Problémy naopak neměli lidé na Ostrovci, Bressoně nebo části Rozdělova. Výpadkem proudu nejsou postiženi ani odběratelé společnosti Alpiq, která má vlastní distribuční soustavu. „Jedná se zejména o firmy v průmyslovém areálu bývalé Poldi,“ uvedla mluvčí společnosti Markéta Čapková.

Výpadek proudu neudělal radost ani lidem, kteří se chtěli dívat na fotbal. Hodinu před zápasem Česka s Portugalskem byly restaurace téměř prázdné. Příčinou výpadku proudu byl požár jedné z kladenských rozvoden. Energetici pracovali na odstranění závady několik hodin.