Jičínské koupaliště bylo uzavřeno kvůli bakteriím

Jičín - Kvůli přemnoženým bakteriím, které můžou lidem způsobit vážné zdravotní problémy, hygienici zavřeli městské koupaliště v Jičíně. Podle odborníků jsou podobné případy v bazénech výjimečné. Vodu už se sice podařilo vyčistit, zatím ale není jasné, odkud se tam bakterie dostala.

V bazénu se objevila v nadlimitním množství bakterie Pseudomonas aeruginosa. „Může být příčinou kožních onemocnění, infekce sliznic, močových i dýchacích cest,“ vyjmenovala Veronika Krejčí z krajské hygienické stanice. Správce okamžitě začal vodu v bazénech mimořádně čistit a denně ji kontroluje. „Udělali jsme chlorový šok, vyčistili jsme všechny plochy i potrubí,“ potvrdil ředitel koupaliště Jaroslav Hazdra.

Jenže od odběru vzorků do uzavření koupaliště uběhlo několik dní a minulý týden v teplém počasí navštívilo bazén kolem pěti set lidí denně. Přestože je riziko infekce malé, lidé s oslabenou imunitou by měli informovat svého lékaře. 

Dnes již hygienici potvrdili, že je voda v jičínském koupališti konečně čistá. Podle nich je výskyt této bakterie v bazénech výjimečný. Jak se bakterie na koupaliště dostala, se zatím zjistit nepodařilo.