Bývalý provozovatel hotelu Křemešník dluží Pelhřimovu statisíce

Pelhřimov - Pelhřimov vymáhá téměř tři čtvrtě milionu korun po dlužníkovi, který provozoval hotel na Křemešníku, ale neplatil městu nájemné. Teď se navíc ukázalo, že na majetek bývalého hoteliéra je uvalena exekuce a pohledávky Pelhřimova momentálně není z čeho uhradit.

Křemešník je známým poutním místem a vyhledávaným turistickým cílem. Hotel, který patří městu Pelhřimov, ale radnici dělá velké starosti. Jeho bývalý provozovatel dluží městu nájemné za 1,5 roku. „Dluh je v tuto chvíli je dluh vyčíslen na 717 780 korun,“ prohlásil vedoucí hospodářského odboru Stanislav Kropáček.

Jiného tak velkého dlužníka radnice nemá. Dluh na nájemném narostl do současné výše z toho důvodu, že radnice uvěřila slibům bývalého hoteliéra Jaroslava Škodáka, že všechno uhradí. „Během vyjednávání se podařilo, že nějaké věci doplatil, ale na konci roku 2011 přestal komunikovat úplně,“ podotkl Kropáček.

Hotel má nového provozovatele, ten má nájem předplacený na půl roku dopředu a nejsou s ním žádné problémy, naopak se snaží místo oživit. „Momentálně monitorujeme, zjišťujeme, kde zlepšit, co rozšířit, jak zatraktivnit, ale myslím, že je to úžasné místo a v žádném případě ne zakleté,“ řekla nová provozovatelka hotelu Magda Vaňková.

Jako zakletý vypadá sousední Větrný zámek. Bývalý hoteliér Škodák ho koupil s tím, že tam zřídí muzeum sochaře a medailéra Josefa Šejnosta. Z toho ale zřejmě sejde. I tento majetek je podle výpisu v katastru nemovitostí v exekuci. Městu nezbývá než doufat, že se prodá.