V ubytovně na Tachovsku vybuchl plyn - 30 lidí evakuovaných

Planá u Mariánských Lázní - Jeden muž byl vážně zraněn při večerním výbuchu plynu a následném požáru v ubytovně v Plané na Tachovsku. Přes 30 lidí muselo být evakuováno. Na místě zasahoval vrtulník záchranné služby. V tuto chvíli již mají hasiči oheň pod kontrolou a lidé se mohli vrátit zpět domů.

Podle statika budova neutrpěla vážnější škody. Plyn vybuchl v kotelně, odkud podle svědků unikal. Příčiny se zatím šetří. Podle mluvčí krajské záchranné služby Lenky Ptáčkové byl při výbuchu zraněn jeden muž, kotelník, který byl s popáleninami na více než 50 procentech těla převezen na specializovanou kliniku do pražské vinohradské nemocnice. Dalším dvěma osobám se udělalo z plynu zle.

/*json*/{"map":{"lat":49.87118501044,"lng":12.738304138184,"zoom":13,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[{"lat":49.865652835035,"lng":12.740793228149,"type":"35","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/

Podle místostarosty Pavla Nutila se ubytovna nachází v jižní části města na sídlišti, jde o jeden z panelových domů. „Zatím nás nikdo nepožádal o náhradní ubytování. Město samo na to kapacitu nemá, museli bychom poprosit střední odborné učiliště, které zde má internát,“ uvedl. Podobně prý radnice přesně před rokem řešila případ tří rodin, které přišly o střechu nad hlavou po požáru jednoho z domů na náměstí.

Objekt sloužil vždy jako ubytovna, původně, tedy už za socialismu, pro zaměstnance zrušené plánské nemocnice. Nejde o ubytovnu zahraničních dělníků, bydlí tam místní sociálně slabší i lidé zaměstnaní v okolních firmách.