Podle karlovarské opozice zmizely z městské teplárny miliony

Karlovy Vary - Karlovarská opozice obviňuje vedení města, že otálí s žalobou na správce tamní teplárny. Říká, že vedení soukromé firmy vyvádělo z městské společnosti miliony korun. Její zástupce ale tvrdí opak. Město prý díky změnám ve společnosti vydělalo.

Opoziční zastupitelé mluví o tom, že městská teplárna přišla o více než dvacet milionů korun. Pokud město nepodá žalobu, škody budou promlčeny, tvrdí zastupitel Jiří Kotek, který hrozí rezignací v představenstvu teplárny. „Peníze byly vyváděny do soukromých společností jak pana Holoubka, tak do hokeje a do neoprávněné reklamy,“ říká Kotek.

Případ prověřuje policie. Kvůli probíhajícímu vyšetřování ale nechce o případu poskytovat žádné informace. Podle bývalého primátora ale právě díky pronájmu začala městská společnost vydělávat. „Pro město to bylo naopak velmi výhodné, protože šlo o přímé finanční částky, které šly do městského rozpočtu,“ tvrdí Werner Hauptman.

Holoubek: Peníze nikdo neukradl, šly na hokej

Majitel soukromé společnosti, která řídí městskou teplárnu, vysvětluje, že pod jeho vedením vydělala teplárna přes 100 milionů korun. Nově Karlovy Vary dostávají každý rok 15 milionů. Peníze, které opozice zpochybňuje, podle něj nikdo neukradl. „Karlovarská teplárna posílala 3 miliony ročně jako generální partner mládeži karlovarského hokeje,“ říká Holoubek. Tři miliony korun ročně měla dostávat poradenská firma, která kontrolovala účetnictví. Audit podle Karla Holoubka nepotvrdil, že by nějak porušil zákony.

Primátor zatím neví, jestli město podá žalobu. Předpokládá, že o dalším postupu města v kauze Karlovarské teplárenské rozhodne rada v průběhu prázdnin.