Podnikatelé v Karlových Varech se opět hádají s radnicí o předzahrádky

Karlovy Vary - Hoteliéři a podnikatelé na zrekonstruované pěší zóně Stará Louka v Karlových Varech se znovu po roce pustili do hádek s radnicí. Od města řada z nich dostala pokuty za to, že stavbou letních zahrádek porušují pravidla. Volají proto po zmírnění podmínek a chtějí jasná pravidla pro celé město.

Nová pravidla pro restaurační zahrádky na Staré Louce často vyvolávají emoce i bouřlivé diskuze. Podlahy i zahradní nábytek musí každou noc zmizet. Pryč musí i betonové podstavce ke slunečníkům a květiny. „Každý večer nosit stoly, židle a deštníky, trpí inventář, trpí dlažba a nepovažujeme to vůbec za logické,“ řekl ČT provozovatel jedné z restaurací.

Podle radních ale hoteliéři často zabírají víc místa, než mají povoleno, a betonové podstavce vadí při ranním úklidu pěší zóny. Za porušování pravidel proto padly pokuty. Přísná pravidla radnice stanovila po dohodě s projektantem pěší zóny Miloslavem Bokotou. Tomu vadí, že hoteliéři zasahují do zeleně, používají reklamní slunečníky a křiklavé barvy a v některých případech i na pohled laciný zahradní nábytek. „Pěší zóna se dostala na určitou úroveň nějaké Pařížské ulice v Praze a některé tyto zásahy hospodských to tam degradují,“ podotkl.

Hoteliéři a podnikatelé se ale nevzdávají a chtějí požádat magistrát o změnu pravidel. Dosavadní systém navíc považují za likvidační. „Na konci sezony vyhodnotíme provoz těchto předzahrádek a těchto zařízení, takže určitě se budeme zaobírat i podněty podnikatelů,“ uvedl náměstek primátora Jaroslav Růžička (nez.). Radní už také na příští rok připravují jednotná pravidla pro předzahrádky nejen na Staré Louce, ale na celém území města.