Městům v Pardubickém kraji bude sloužit nový katalog

Pardubice - Přehled sociálních služeb v jediné knize a taky na internetu - Pardubický kraj nechal vydat katalogy pro všechna větší města v regionu. Pěstounům, lidem v nouzi nebo rodinám pečujícím o nemocné seniory by měl přístup ke kontaktům na sociální organizace usnadnit. Vydání katalogů zaplatila Evropská unie.

Seznam organizací, které pomáhají bezdomovcům, postiženým, drogově závislým nebo seniorům, dávali úředníci Pardubického kraje dohromady dva roky. Každé větší město tak získalo přehledný katalog sociálních služeb a pomoci. „Jsou tam pobytové služby, domovy pro seniory, domovy pro osoby se zdravotním postižením, je tam raná péče, která pomáhá rodičům, kteří mají zdravotně postižené děti,“ uvedla Helena Zahálková, vedoucí odboru sociálních věcí, KÚ Pardubického kraje. 

„Katalog je naprosto novou pomůckou, která zkvalitní sociální služby v Pardubickém kraji na, myslím si, slušný standard Evropské unie,“ uvedl Roman Línek (Koalice pro Pardubický kraj), náměstek hejtmana Pardubického kraje.

Poskytovatelé služeb, kteří obtížně shánějí peníze na provoz, stránku věnovanou kontaktům v katalogu vítají. „My jako nezisková organizace bychom si sami nemohli dovolit vydat barevný katalog, vydat ho v takovém nákladu,“ uvedl Filip Novotný, Česká Abilympijská Asociace, o. s., Pardubice.

Vytištění pětačtyřiceti tisíc katalogů přišlo na víc než milion korun. Přímo na sociální služby je kraj poslat nemohl. „Z těch peněz bychom buď udělali tuto publikaci, nebo bychom o ně přišli,“ dodal Línek. Katalogy jsou k dostání na radnicích 15 velkých měst. Měly by se objevit třeba také na úřadech práce a přístupné jsou i na internetu.