Ošetřovatelku v královédvorské zoo pokousal hrošík

Dvůr Králové nad Labem (Trutnovsko) - V zoologické zahradě ve Dvoře Králové nad Labem dnes hrošík liberijský těžce zranil ošetřovatelku. Záchranáři ženu ve stabilizovaném stavu letecky převezli na urgentní příjem hradecké fakultní nemocnice. Žena má těžce poraněnou nohu, do které ji hroch pravděpodobně kousl. Případ šetří i policie.

„Příčiny nehody ZOO Dvůr Králové vyšetřuje a zatím nebude k události poskytovat žádné další informace,“ uvedla mluvčí Jana Myslivečková. Náměstek ředitele hradecké Fakultní nemocnice Zdeněk Tušl potvrdil, že zraněná žena je ve vážném stavu a že ji čeká operace. Neštěstím se zabývá také trutnovská policie. „Zranění chovatelky vyšetřujeme, podle informací z místa hrošík jednu z chovatelek kousl do nohy,“ řekl mluvčí trutnovské policie Udo Ertner.

Hrošík liberijský je trpasličí druh hrocha, jeho domovinou jsou pralesy západní Afriky. Dorůstá délky asi 150 centimetrů, při výšce 75 až 85 centimetrů dosahuje váhy 160 až 270 kilogramů.


Poslední zranění zvířetem v dvorské zoo podle dostupných informací zaznamenali v únoru, kdy čtyřtunová slonice napadla šestadvacetiletého ošetřovatele. Záchranáři jej vrtulníkem převezli na traumacentrum hradecké fakultní nemocnice. Muž z útoku vyvázl s pohmožděninami. Zranění po útoku zvířetem se ve dvorské zoo stalo i v roce 2004. Samice orangutana bornejského tehdy napadla ošetřovatelku. Pracovnice pavilonu lidoopů utrpěla pohmožděniny, kvůli kterým byla v pracovní neschopnosti.