Při přepadení benzinky lupiči stříleli, policie je chytila

Dřevohostice (Přerovsko) – Policisté dopadli lupiče, kteří neváhali střílet při přepadení benzinové čerpací stanice v Dřevohosticích na Přerovsku ve druhé polovině srpna. Samotné vyloupení benzinky sice bylo pro útočníky bezproblematické, při pokusu uniknout se však za nimi vydali dělníci z nedaleké stavby ozbrojeni svým nářadím. Při potyčce na ně lupiči začali střílet, kulky však dělníky minuly. Lupiči potom utekli.

Benzinku přepadla dvojice maskovaných mužů 24. srpna. Pod pohrůžkou použití zbraně donutil jeden z nich obsluhu vydat 16 tisíc korun, potom lupiči odcházeli. Pokusili se je zadržet dělníci z nedaleké stavby, kteří si dění na čerpací stanici všimli. Lupič, který u sebe měl pistoli, ji však neváhal použít a na dělníky začal střílet. Zatím se jeho komplicovi podařilo dostat se k autu, kterým oba lupiči odjeli.

Úspěšný úprk však útočníky na dlouho nezachránil. Dělníci policii podrobně popsali vozidlo, které pachatelé použili, díky tomu je kriminalisté brzy vypátrali – podle vyšetřovatelů benzinku přepadl sedmadvacetiletý voják a o rok starší obchodní zástupce. Nyní jsou oba obviněni a ve vazbě.

Mladší muž je obviněn z pokusu vraždy, nedovoleného ozbrojování a loupeže. Starší muž, který byl již dříve trestán za násilnou trestnou činnost, je stíhán pro loupež, návod k vraždě a nedovolené ozbrojování. Oběma hrozí 15 až 20 let vězení nebo výjimečný trest.