Polské gangy řádí v pohraničí

Trutnovsko – Jednu ze skupin polských zlodějských gangů dnes zadržela policie z Trutnova. Jde už o třetí dopadenou skupinu za poslední dva týdny. S nájezdy zlodějů z Polska mají problémy ale i jinde v blízkosti hranic. Případů v poslední době výrazně přibylo.

Tříčlenný gang má na svědomí vykrádání garáží v okolí Trutnova. Ráno je policisti dopadli a za pár hodin už zloději putovali do vazební věznice. V posledních týdnech se prý jedná o třetí skupinu polských občanů, kteří se na území Trutnovska dopouštěli majetkové trestné činnosti, jak uvedl mluvčí Policie ČR Trutnov Udo Ertner.

Minulý týden si pro změnu jiná skupina Poláků vyhlédla zlatnictví v Úpici. Hlavně díky všímavosti sousedů skončili v rukou policie už za půl hodiny. Majitelka zlatnictví Eva Mádrová popsala, že zloději rozbili výlohu dlažební kostkou.

Podle policistů zlodějům nahrávají otevřené hranice. Jde o rychlou akci v Čechách, a pak stejně rychlý ústup zpátky do Polska, kde se stopy ztrácí. Přesnou statistiku pachatelů podle národnosti policisti nevedou. Případy, v nichž figurují Poláci, počítají v poslední době každý měsíc na desítky.

Policistům v pohraničí už došla trpělivost. Spolu s cizineckou policií připravují častější a hlavně přísnější namátkové kontroly na bývalých hraničních přechodech.