Auto vjelo na neexistující most, řidič zahynul

Napajedla (Zlínsko) – Tragicky skončila dopravní nehoda na hlavním tahu z Napajedel na Otrokovice pro řidiče, který ignoroval všechny výstrahy a pokusil se vjet na most, který se opravuje. V místě, kam jeho vůz zamířil, však chyběla mostovka. Auto se tak zřítilo a narazilo do betonového pilíře. Řidič na místě zahynul, dva spolujezdci utrpěli zranění.

Kuriózní, avšak tragická nehoda se stala pozdě večer na silnici I/55 u Napajedel. Most přes Starou Moravu je sice během rekonstrukce otevřen, ale vozovka je na něm zúžena. Podle policie a hasičů řidič vozidla zřejmě přehlédl značení, které ho mělo upozornit na zúžení vozovky. Jeho octavia vjela na místo, kde most nebyl, a spadla na betonovou opěrnou zeď.

V havarovaném autě cestovaly tři osoby. „Jedna byla vyproštěna přítomnými policisty a druhou, s těžkými zraněními, vyprostili naši hasiči a předali ji do péče posádky zdravotnické záchranné služby. Řidič vozidla zůstal zaklíněn ve vraku a nevykazoval žádné známky života,“ shrnul mluvčí hasičů Libor Netopil. Mrtvého řidiče museli hasiči vyprostit hydraulickým zařízením poté, co vytáhli vrak jeho automobilu vyprošťovacím speciálem.

Práce na silnici I/55 u Napajedel jsou naplánovány až do konce listopadu. Pro řidiče to neznamená zásadní omezení – zachován je provoz ve dvou pruzích, které jsou však zúženy. Při průjezdu přes Starou Moravu je proto nutná opatrnost.