Autobusová doprava v Mariánských Lázní pulzuje z nového terminálu

Mariánské Lázně – Nový dopravní terminál pro autobusy a trolejbusy se naplno rozjel, cestujícím slouží u vlakového nádraží v Mariánských Lázních. Rekonstrukce ulic a výstavba nových zastávek stála podle hejtmana Josefa Novotného (ČSSD) Karlovarský kraj 67,5 milionu korun.

„Dokončením dopravního terminálu v Mariánských Lázních pokračuje kraj ve svém záměru nabídnout lidem v regionu dopravní uzly, kde budou mít po ruce potřebné druhy veřejné dopravy na jednom místě a přehledný informační systém, který jim pomůže rychle se zorientovat,“ prohlásil hejtman.

Slovy starosty města Zdeňka Krále (ODS) se podařilo skloubit moderní podobu terminálu s historickým vzhledem vlakového nádraží. „Je to poslední část triptychu, který tvořilo vybudování železničního koridoru, rekonstrukce nádraží a nyní je to nový terminál,“ doplnil Král.

Terminál v Mariánských Lázních
Terminál v Mariánských Lázních

Většinu nákladů projektu by měla zaplatit dotace z Regionálního operačního programu Severozápad. Na financování se podílel kraj i město. Přitom původně měla být stavba rozsáhlejší a měla zahrnovat rekonstrukce i okolních ulic. To by ale podle náměstka hejtmana Karlovarského kraje Petra Navrátila (ČSSD) nemohlo být z dotace financováno. Projekt byl také upraven kvůli odlišnému řešení vedení pro trolejbusy, pro které se rozhodlo město.

Dodavatelem stavby byla společnost EUROVIA CS, která započala s úpravou prostranství a stavebními pracemi loni v říjnu. V rámci stavby došlo k novému uspořádání autobusových zastávek, vzniklo pět odjezdových stání a dvě stání s kombinací zastávky MHD. Lidé, kteří k terminálu přijedou autem, budou moci využít 59 parkovacích stání.