Další stavba v Karlových Varech je předmětem dohadů

Karlovy Vary – Další sporná stavba v Karlových Varech. Proti projektu nových bytových domů v zastavěné části lázní se nově postavili sami radní. Jejich předchůdci s výstavbou v této lokalitě souhlasili. Investor už nechce ustoupit a tvrdí, že firma projekt přepracovala a teď chce začít stavět.

Dřevěné stavby podnikatele Stěpanova nebo garážovací dům s byty – to jsou stavby, které vyvolávaly emoce daleko za hranicemi města. Bouřlivé diskuze teď provázejí další stavební plány, tentokrát v lokalitě Hálkův vrch. Proti se postavila i rada města. „Stavba tohoto rozsahu a téhle výšky do této lokality nepatří,“ potvrdil náměstek primátora města Jiří Klsák (KOA). S tím však zástupce investora a projektant Karel Drahokoupil nesouhlasí: „Požadavek města je úplně odlišný od smlouvy i od studie i od územního rozhodnutí.“

Územní řízení, ve kterém se řeší mimo jiné i výška stavby, už ale skončilo. Firma má platné dokumenty. V minulosti projekt několikrát upravovala. Rozhodnutí, které vydal magistrát, přezkoumával i kraj. „V tomto komplikovaném případě jsme zjistili určitá pochybení. Proto jsme celý případ vrátili zpět,“ uvedla mluvčí Krajského úřadu Karlovarského kraje Andrea Bocková.

Projektant snížil výšku některých budov. Nové požadavky města na zmenšení projektu odmítá. „Investor samozřejmě rozhodl, že to v žádném případě nemůže akceptovat,“ dodal Karel Drahokoupil a mluvčí Magistrátu města Karlovy Vary Jan Kopál doplnil: „Tento případ je ve fázi stavebního řízení. To znamená, že vyjádření k těm rozměrům mělo být uplatněno pravděpodobně v řízení územním.“ Přesto bude podle mluvčího záležet na úřednících, jak nové stanovisko města posoudí. Investor ustupovat nebude, stavbu chce zvládnout za rok.

Podle projektanta by firmy na Hálkově vrchu mohly začít stavět ještě letos.