Havárie autobusu u Špindlerova Mlýna si vyžádala 18 zraněných

Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) - Při střetu dodávky a autobusu u Špindlerova Mlýna se dopoledne zranilo celkem 18 lidí, včetně tří dětí. Silnice tam byla ke Špindlerově boudě na tři hodiny zablokovaná, teď už je plně průjezdná. Škodu policisté odhadli na více než jeden milion korun.

„Řidič dodávky pravděpodobně dostal smyk a čelně narazil do autobusu. S těžkým zraněním byl převezen do nemocnice ve Vrchlabí,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová. Podle policistů se zranilo celkem 18 lidí, 17 lidí z autobusu včetně tří dětí bylo zraněno lehce. Dvě ženy zůstávají v nemocnici, jedna ve Vrchlabí a jedna v Jilemnici.

Havarovaná dodávka
Havarovaná dodávka

Nehoda se stala krátce před jedenáctou hodinou a silnice od Špindlerova Mlýna ke Špindlerově boudě byla tři hodiny neprůjezdná. Řidič autobusu nepil podle policie před jízdou alkohol, u řidiče dodávky bylo zjištěno 0,28 promile v krvi.

Dva lidé dnes zemřeli při nehodě u obce Chraštičky na Příbramsku. Letos osmašedesátiletý řidič narazil autem do stromu. Zraněním na místě podlehla i jeho spolujezdkyně.