Zaměstnanci domova kradli seniorům potraviny ve velkém

Hradec Králové – Někteří zaměstnanci královéhradeckého domova důchodců kradli potraviny ze skladu a z kuchyně. Dvě pracovnice odnášející tašky s jídlem chytili policisté při víkendové kontrole. Řada zúčastněných osob ale tvrdí, že se potraviny z krajského zařízení ztrácejí dlouhodobě a ve velkém.

Pomocné pracovnice odnášely z kuchyně potraviny dohromady za více než tisíc korun. Při kontrole policisté zajistili čtyři nákupní tašky plné potravin, a to jak hotových jídel, tak surovin. Ředitel domova Martin Dűrrer upřesnil, že tašky obsahovaly především nějaké sirupy, zbytky rajské polévky, nějaké těstoviny a máslo. Obě už ředitel domova pro seniory propustil. Vedoucí kuchař, který krádežím nezabránil, přijde o 14 tisíc korun ze svého platu.

Na údajné rozkrádání balených potravin i hotových jídel už dlouhodobě upozorňuje soukromá ošetřovatelka Blanka Peterová. Podle ní se z krajského zařízení ročně ztrácí potraviny za desítky tisíc korun. „Děje se to v domově a mě to tam nebaví.“

Jiná z bývalých zaměstnankyň domova dokonce tvrdí, že si někteří pracovníci odnášeli i sladkosti a ovoce určené seniorům. Tyto doplňky se prý na pokoje klientů často ani nedostaly. Potraviny trvanlivé typu sušenek a jogurtů končily v rukou a taškách zaměstnanců. Obecně se to ví a nikdo s tím nic nedělá. Zřizovatel – Královéhradecký kraj žádná opatření zatím přijímat nebude, chce počkat až na výsledky policejního vyšetřování.