Jenišov uspěl u soudu proti stavbě ruského investora

Karlovy Vary - Spor mezi radnicí a ruským investorem, který v Jenišově u Karlových Varů staví luxusní bytové domy, se přiostřuje. Obavy místních, že územní řízení neproběhlo řádně, podle starosty obce Ivana Truksy potvrdil i soud. Investor by prý měl stavbu přerušit, to ale jeho zástupce odmítá s tím, že má stále platná povolení.

„Rozhodnutí soudu říká, že v podstatě územní rozhodnutí bylo vydáno neoprávněně,“ míní Truksa. Úřady podle jeho slov měly žádat podrobnější stavební dokumentace. Krajský úřad Karlovarského kraje to ale označuje za rozdílný výklad vyhlášky a na svém rozhodnutí trvá. Truksa namítá, že připomínky Jenišova k záměru nebral kraj ani stavební úřad v potaz.

Pokud tedy bylo vydáno neoprávněně územní rozhodnutí, pak jsou neplatná i další povolení. Investor by podle starosty měl stavbu přerušit. Stavební úřad rozsudek soudu zná, hodlá ale vyčkat na stanovisko krajského úřadu. Krajští úředníci zas čekají, jak rozhodne soud i v případě stavebního povolení, pak určí další postup.

„Investor nemá důvod stavbu přerušovat, protože dodnes neobdržel žádné vyjádření, že by tak měl učinit. Obci jsme vyšli vstříc tím, že budovaný objekt jsme snížili o dvě podlaží,“ tvrdí zástupce investora v Jenišově Zdeněk Palička. Starosta Truksa už nehodlá čekat další půlrok na rozhodnutí o platnosti stavebního povolení. Právníci obce teď zřejmě požádají o předběžné opatření na přerušení stavby.