Začíná oprava pardubické křižovatky u Parama

Pardubice – Začíná stavba, která zpříjemní cestování autem v Pardubicích, nejprve však může způsobit velké potíže. Přestavba křižovatky u Parama zvýší její kapacitu a usnadní cestování po státních silnicích od Kolína i Chrudimi. Než ale bude rekonstrukce hotova, bude křižovatka jednosměrně uzavřena, auta mířící na Duklu nebo Přelouč budou muset na objízdnou trasu. Práce potrvají ve třech etapách do prosince 2013.

Výsledkem přestavby křižovatky U Trojice známé též jako u Parama bude zvýšení kapacity na nadjezdu. Aby bylo možné rozšířit vozovku, přesunou se chodci a cyklisté na novou lávku.  „Odstraní se chodníky, rozšíří se vozovka, vedle se postaví lávka pro cyklisty a pěší. Směrem od Dukly se vybuduje podchod k lávce,“ shrnul plány silničářů ředitel krajské správy Ředitelství silnic a dálnic Bohumil Vebr.

Pozor na MHD

Kvůli uzavírce nájezdu z chrudimské silnice do Pražské ulice budou půl roku jezdit po výlukových trasách také některé linky MHD. Dopravní podnik vydal výlukové jízdní řády pro linky 8, 10, 15, 22, 23, 88 a 99.


V úvodní části rekonstrukce křižovatky vznikne podchod pro pěší a poté lávky. Kvůli jejich stavbě musí být uzavřena nájezdová rampa ve směru nahoru na kolínskou silnici I/2. Kdo chce dojet na sídliště Dukla, do Přelouče nebo Kolína, tak musí křižovatku objet buď přes centrum Pardubic, nebo přes Jesničánky. Uzavírka je naplánována do dubna.

V dubnu ale bude stavba teprve v polovině. Potom začnou úpravy na samotné silnici, které potrvají do prosince. Řidiči proto musí čekat další uzavírky.