Na železnici v pátek zemřeli čtyři lidé

Praha - Čtyři lidské životy se vyžádaly páteční srážky s vlakem. Ráno zemřel na Novojičínsku pod koly rozjetého vlaku muž ze Studénky. Odpoledne pak ve Starých Splavech na Českolipsku srazil rychlík ženu mimo nádraží. Ani ne za hodinu poté si vlakové neštěstí na trati mezi Zámrskem a Chocní na Orlickoústecku vyžádalo další oběť. Poslední neštěstí se stalo u stanice Nymburk hlavní nádraží, kde srazil rychlík jedoucí z Prahy do Hradce Králové osobu v kolejišti. Přesné příčiny všech čtyřech neštěstí se vyšetřují.

„Rychlík Praha - Hradec Králové srazil v 18:08 osobu v místě odbočky na Babín v místech, kde neměla co dělat,“ uvedl mluvčí Drážní inspekce Filip Drápal. Vlaky téměř 5,5 hodiny jezdily po jedné koleji. Provoz v obou traťových kolejích v úseku Nymburk hl.n. - Poděbrady byl podle webových stránek Českých drah obnoven ve 23:21.

Již ráno v 7:25 srazil vlak na Novojičínsku šestatřicetiletého muže ze Studénky, který na místě zemřel. Souprava zastavila až po 200 metrech, šlo zřejmě o nešťastnou náhodu nebo sebevraždu.

Další střet následoval ve 14:39 ve Starých Splavech na Českolipsku, kdy rychlík z Rumburka do Kolína srazil ženu v místech mimo nádraží. Podle informací ze záchranné služby se neštěstí stalo zhruba 300 metrů před železniční zastávkou.

A v 15:33 na trati mezi Zámrskem a Chocní na Orlickoústecku srazil vlak dalšího člověka, který střet také nepřežil. Provoz na hlavním železničním koridoru mezi Prahou a Ostravou musel být přerušen, plně obnoven byl v 18:35. Podle informací z Drážní inspekce oběť nehody podlezla stažené závory, mohlo se však také jednat i o sebevraždu.