Celníci zabavili na brněnské tržnici zboží za 90 milionů

Brno - Brněnští celníci zabavili při kontrole tržnice v Olomoucké ulici v Brně zboží s prodejní hodnotou originálů přes 90 milionů korun. Od čtvrtečního rána až do pozdního sobotního večera rozsáhlý areál nepřetržitě prohledávalo 30 až 35 celníků. Podezření mají na spáchání trestné činnosti porušení práv k ochranným známkám a jiným označením, oznámila mluvčí Celního ředitelství Brno Lada Temňáková.

Zdroj: isifa/Lidové noviny Autor: Tomáš Hájek

„Na základě podkladů jsme dostali od Městského soudu v Brně příkaz k prohlídce. Zabavili jsme 33 tisíc kusů či párů oblečení, bot a kožené galanterie, jako jsou opasky či peněženky,“ uvedla Temňáková. Zadržen při kontrole nebyl nikdo, vyšetřování trestné činnosti však bude pokračovat.

Do tržnice chodí celníci na kontroly několikrát každý týden, takto velká prohlídka se zde uskutečnila naposledy před třemi lety. „Jde o obrovský areál, který je velmi obtížné kompletně zkontrolovat. Kolem plotu stojí navíc kontejnery a kdysi jsme zjistili, že prodejci je někde i podkopali a měli zboží různě poschovávané. Prohlídku jsme letos naplánovali před Vánoci, protože bylo pravděpodobně, že zboží tu bude v tuto dobu ještě více,“ doplnila Temňáková.