Hradcem Králové nepovede plynovod, lidé přesvědčili město i investora

Hradec Králové – Územní plán Hradce Králové se změní. Lidem ze čtvrti Malšovice se podařilo přesvědčit vedení města, aby změnilo trasu tranzitního plynovodu. Měl vést hned vedle malšovických vil, podle investora se s ním počítá už dvacet let.

Firma Net4Gas, která bude tranzitní plynovod stavět, poukazuje, že v krajských i celorepublikových dokumentech je jeho vedení už dlouho zaneseno. Představitelům města ale slíbila, že trasu změní. „S firmou Net4Gas jsme se opakovaně sešli a konstatovali jsme, že toto vedení je naprosto nevhodné,“ podotkl náměstek primátora Jindřich Vedlich.

Na radnici se obrátili občané, kterým hrozilo, že jim plynovod vyroste za oknem nebo přes pozemky. O jeho trasování se dozvěděli, když se plynovod objevil v novém územním plánu. „Pro nás vlastníky by to znamenalo, že by tady byla totální stavební uzávěra a nemožnost lokalitu rozvíjet,“ řekl obyvatel Hradce Králové Roman Dunda. Teď se ještě chtějí Hradečtí obrátit na vedení kraje, aby pozměnil také své dokumenty, které se plynovodu týkají.