Ledovka ráno zaměstnala Liberecko a Plzeňsko

Plzeň/Liberec - Ledovka komplikovala ráno dopravu na silnicích nižších tříd na jihu Plzeňska a na severním okraji Plzně. Hasiči tam zasahovali u nehody kamionu, havaroval i osobní automobil - při nehodách se nikomu nic nestalo. V tuto chvíli by už většina silnic v regionu měla být bez větších problémů sjízdná. Před náledím ráno varovali také silničáři v Libereckém kraji. I tam se ráno stalo několik nehod.

Zledovatělé silnice ráno hlásilo hned několik míst v Plzeňském kraji. Problémy byly zejména na severním okraji Plzně. Postižena byla i silně frekventovaná Karlovarská třída z největšího sídliště Lochotín. Lokální nebezpečí pak řidiči hlásili například na silnici z Plzně do Přeštic.

Na Jablonecku do příkopu sjely dva sypače

Před náledím zejména ve vyšších polohách varovali silničáři také v Libereckém kraji. Na Jablonecku v příkopě skončily dva sypače. Tři auta se pak před 6:30 srazila na silnici 9 u Nového Boru, nehoda se obešla bez zranění. 

Meteorologové předpovídají zataženou oblohu pro celý den s deštěm, v polohách nad 500 metrů by mělo sněžit. Místy bude mlha. Nejvyšší denní teploty budou od jednoho do čtyř stupňů Celsia, na horách od minus tří do nuly.