V Trutnově praskl horkovod, vychladlé město zachránila obleva

Trutnov – Teplo, které venku zavládlo, udělalo radost desítkám tisíc obyvatel Trutnova. Z ústředního topení jim totiž žádné teplo nepřicházelo – energetici až do večera opravovali havarovaný horkovod. Vychladlá kamna však nakonec měla na život ve městě mnohem menší vliv, než se Trutnovští ráno obávali.

V trutnovském horkovodu byla díra o velikosti pětikoruny. Kvůli ní museli energetici potrubí úplně rozebrat, o teplo proto přišlo zhruba dvacet tisíc lidí. „Přerušení dodávek tepla se dotklo celého Trutnova vyjma části Horní a Dolní Staré Město,“ upřesnila mluvčí ČEZu Šárka Beránková.

Výměna trubek trvala celé dopoledne, několik hodin potom trvalo opětovné zprovoznění horkovodu. Až kolem šesté hodiny večer se ústřední topení ve městě opět zahřálo.

Havárie horkovodu se sešla s oblevou. I proto měla v Trutnově nakonec méně závažné následky, než lidé původně čekali. Základní škola oproti předpokladům nemusela přerušit výuku, protože se uvnitř neochladilo pod 16 stupňů. S ledovým klidem snášeli chlad i lidé v domově důchodců. „Když je to moc, tak si vezmu o svetr víc,“ uzavřela klientka domova Marcela Jozifková.