Hasiči měli na Štědrý den málo práce, likvidovali „jen“ 16 požárů

Praha - Méně vánočních požárů, než je obvyklé, zaměstnalo hasiče o letošním Štědrém dnu. Vyjížděli celkem k 16 ohňům, což je nejméně za posledních 17 let (statistiky před rokem 1996 nejsou k dispozici). Při letošních požárech nikdo nezemřel, tři lidé byli zraněni. Celková vzniklá škoda ještě není vyčíslena. Na nízkém počtu požárů má podle mluvčí Nicole Zaoralové velký podíl deštivé počasí.

Hasiči v pondělí vyjížděli celkem k 338 událostem, kromě požárů řešili 31 dopravních nehod a 270 technických zásahů. Nahlášeno bylo 17 planých poplachů. „Jak je vidět, Štědrý den byl pro hasiče především ve znamení technických zásahů. Těch bylo nejvíce na Vysočině, celkem 101. Jednalo se především o odstraňovaní spadlých stromů v důsledku silného větru,“ dodala mluvčí.

Například ve Statenicích u Prahy se na Štědrý den popálili dva lidé při požáru vánočního stromku. Plameny napáchaly škodu 400 000 korun. Příčinou byla nedbalost, oheň se rozšířil od zapálené prskavky. Jediný velký požár zaznamenali hasiči v Borku na Havlíčkobrodsku, kde hořel vepřín. Uhynulo tam na 1 400 prasat.