Pražané, stromky do popelnic nepatří

Praha - Pražské služby očekávají, že Pražané letos po Vánocích vyhodí více než 300 000 vánočních stromků, přibližně stejně jako loni. Lidé by ale stromky neměli dávat do popelnic nebo kontejnerů, protože se tak zmenší místo pro ostatní odpad. Ideální je stromek postavit vedle nádob na směsný odpad, odkud jej Pražské služby odvezou. 

Zdroj: ISIFA/Getty Images Autor: Jeff J. Mitchell

Pražské služby naplánovaly odvoz stromků na dobu od 25. prosince až do konce února. Pražané mohou vánoční stromky také odvézt do sběrného dvora či kompostárny. „Stromky je možné seštěpkovat a použít do kompostu, ale vzhledem k tomu, že na nich mnohdy zůstávají háčky či hliníkové pásky, musí se odvážet do spalovny,“ uvedl mluvčí Pražských služeb Julian Záhorovský. Vánoční stromky by neměly končit ani v lese. Hrozí totiž, že budou sloužit jako potrava divokým zvířatům, která kvůli tomu mohou uhynout.

Umělé stromky lidé většinou nevyhazují, ale pokud takový strom doslouží, do kontejneru na tříděný či směsný odpad také nepatří. Lidé by je měli odvézt do sběrného dvora.